Rozwój Rudy Śląskiej gwarantuje wzrost atrakcyjności miasta

Ruda Śląska ze względu na kłopoty na rynku pracy traci mieszkańców. Obecnie liczba ludności to niecałe 140 tysięcy, ale wszystko wskazuje na to, że nadal się będzie zmniejszać. Urząd miasta planuje rewitalizację najbiedniejszych dzielnic, co ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności miasta i przyciągnąć potencjalnych inwestorów. A nowi przedsiębiorcy to nowe miejsca pracy. Do Katowic jest zaledwie 15 km i to tam zatrudnienia szukają mieszkańcy, a z czasem decydują się tam osiedlić. Najbliższe inwestycje mają zmienić obraz Rudy Śląskiej na znacznie bardziej atrakcyjny.

W najbliższym czasie dzielnice Nowy Bytom i Wirek ma połączyć nowoczesny pieszo-rowerowy trakt. Budowa ma ruszyć niebawem. Miejskie inwestycje obejmą również park dworski oraz obszar po kopalni Nowy Wirek, gdzie są tylko puste hale, która można znacznie lepiej wykorzystać. W Rudzie Śląskiej mają powstać atrakcyjne dla mieszkańców miejsca, w których będą mogli zaspokajać swoje kulturalne i rozrywkowe potrzeby. Natomiast lepsza dostępność do terenów zielonych ma zapewnić wszystkim obszar na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Ważnym punktem zmian na najbliższe miesiące jest również zniszczony dworzec, który ma być w końcu gruntownie wyremontowany, by pełnić funkcję obiektu reprezentatywnego, bo taka jest rola budynku dworca.

 fot. Kris Duda flickr.com

fot. Kris Duda flickr.com

Szeroka gama zmian, jaka ma zostać wprowadzona w Rudzie Śląskiej ma zaowocować ożywieniem gospodarczym całego miasta oraz odbudową więzi społecznych. Dzięki temu mieszkańcy nie będą szukać nowego miejsca na osiedlenie się. Ważne jest, by powstawały nowe biurowce i hale przemysłowo-produkcyjne, gdzie pracę może znaleźć znaczna grupa mieszkańców. Prężny rozwój Rudy Śląskiej może przyczynić się do ponownego napływu ludności, na co właśnie liczą władze miasta. Jednak tak poważne zmiany wymagają czasu i nie można oczekiwać, że w ciągu najbliższej dekady Ruda Śląska nagle przeistoczy się w nowoczesną i bogatą aglomerację. Na takie zmiany trzeba pracować długim latami i konsekwentnymi inwestycjami.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz