Domy używane tańsze niż od dewelopera

Rynek nieruchomości zmieni się bardzo dynamicznie. Każdego roku inny typ zabudowy staje się wiodącym.

Jeszcze kilka lat temu dom niemal wyłącznie budowano od podstaw i mogły sobie na to pozwolić zamożniejsze rodziny. W ostatnim czasie zauważony trend nowoczesnych osiedli mieszkalnych, które oferują swoim lokatorom identyczne domy szeregowe. Wzorowane na brytyjskich domkach urozmaicają przedmieścia większych polskich miast. Jednak najwięcej ofert sprzedaży dotyczy już gotowych nieruchomości.

Rynek wtórny zazwyczaj jest sporo tańszy od deweloperskiego, choć cena uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji i powierzchni. Piętrowy dom jednorodzinny to bardzo duży wydatek, w Rudzie Śląskiej za taką nieruchomość trzeba zapłacić od 300 tysięcy do nawet miliona złotych. W okolicy Rudy Śląskiej jest taniej niż na Mazowszu lub Pomorzu, metr kwadratowy domu wolnostojącego na rynku pierwotnym przekracza 5 tys. złotych.

fot. Kris Duda flickr.com

fot. Kris Duda flickr.com

Taniej jest natomiast w przypadku mniejszych nieruchomości. Ceny domów na osiedlach szeregowych w Rudzie Śląskiej rzadko przekraczają 3 tys. złotych, bo droższe mogłyby odstraszyć potencjalnych nabywców. Poszukując domu w zabudowie bliźniaczej warto sprawdzić najnowsze oferty z dzielnicy Wirek, bo właśnie tam powstaje najwięcej tego typu nieruchomości. Bliskość terenów zielonych oraz łatwy dojazd do np. Katowic na pewno podnoszą walory tego miejsca. Można wybrać gotowy dom do zamieszkania, a pracować niemal w każdej dużej aglomeracji śląskiej, gdyż Ruda Śląska mieści się w samym jej centrum, co pozwala pogodzić pracę i mieszkanie w innym miejscu.

Kupując dom nigdy do końca nie wiadomo czy dana lokalizacja spełni wszelkie oczekiwania. Zwłaszcza, gdy jest to dom dla rodziny, bo wtedy nie tylko firma powinna znajdować się odpowiednio blisko, ale również szkoła, sklepy i punkty medyczne. Ważne są też ścieżki spacerowe i parki, które umożliwiają spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jak zapewniają deweloperzy w dzielnicy Wirek na terenie Rudy Śląskiej jest wszystko, co niezbędne dla nowe mieszkańca.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz